szkolenia i konferencje biznesowe w górach

Spotkania biznesowe w górach

Okazuje się, że rad do roku spora cześć światowej branży spotyka się w górach na konferencje lub sympozjum. Jeszcze do niedawno wydawało nam się, że takie wydarzenia odbywają się wyłącznie za granicą, po drugiej stronie oceanu. Co ciekawe zawsze celem podróży są góry. W tym miejscu rodzi się pytanie „Dlaczego?”

Polskie góry, miejscowości, a tak naprawdę obiekty konferencyjne w nich zlokalizowane nastawione są na obsługę przynajmniej kilkunastu spotkań w ciągu roku. Właściciele obiektów, wspierani przez władze lokalne oraz miejscową ludność, która również czerpie korzyści z promocji miasta przy organizacji różnego typu wydarzeń, potrafili w książkowy sposób wykorzystać potencjał jakie w nich drzemie. Konferencje w górach stały się wyznacznikiem profesjonalizmu oraz wysokiej jakości.

Ekipa, która ze strony hotelu przy przygotować konferencje w górach to osoby o wysokich kwalifikacjach, dużym doświadczeniu oraz chęci do pracy. Pozytywne nastawienie oraz chęć udowodnienia jak bardzo hotelowi zależy na zadowoleniu klienta nie pozostaje bez znaczenia. Cały proces obsługi klienta odbywa się już od etapu obsługi skrzynki mailowej i linii telefonicznej a kończy na etapie pożegnania uczestników konferencji i przedstawienia rozliczenia dla klienta.

Zaplecze szkoleniowo-konferencyjne jest równie istotne. Ważna jest nie tylko wielkość i nowoczesne wyposażenie sal w odpowiedni sprzęt. Zaplecze powinno być uniwersalne na tyle na ile to możliwe. Zanim więc obiekty górskie przekształciły się w centra konferencyjne na światowym poziomie ich właściciele odpowiedzieli sobie na 3 pytania:

* jaką wielkość i ilość sal chcą mieć?
* jakie będzie wyposażenie sal, tak by sprostały one nawet najdziwniejszym i najbardziej wygórowanym potrzebom klienta?
* jakiego klienta chcą obsługiwać?

Według specjalistów takie podejście zagwarantowało sukces, a konferencje w górach skrojone są na każdą miarę. Klient biznesowy pojawiający się na konferencji w górach, stał się obok indywidualnego przyjeżdżającego na sylwester w górach, klientem kluczowym.